Oblečte se do přírody chytře – funkční oblečení oceníte v jakékoliv roční době

Oblečte se do přírody chytře – funkční oblečení oceníte v jakékoliv roční době

Chodíte i v zimě rádi do přírody a máte rádi kvalitní oblečení? Pokud se chcete cítit skvěle i během pobytu venku, měli byste dbát na vhodný a funkční oděv.

Oblečte se do přírody chytře – funkční oblečení oceníte v jakékoliv roční době

Funkční oblečení je vhodné pro všechny, kteří žijí aktivním životem, rádi pobývají v přírodě a chtějí se cítit po celou dobu komfortně. Funkční oblečení je skvělé v tom, že i když děláte jakkoliv náročnou aktivitu, pohlcuje pot a vy ho tak na svém těle vůbec necítíte. Přitom se můžete spolehnout na to, že vás ochrání před deštěm i větrem a bude vám v něm opravdu teploučko. Pokud běháte venku, chodíte na delší procházky, jezdíte na kole nebo v zimě jezdíte na hory lyžovat či běžkovat, určitě byste měli být během těchto aktivit vhodně oblečení. S funkčním oblečením na sobě se vám bude aktivně žít jedna báseň. Jak jej vybírat a nešlápnout v obchodech vedle?

pexels-photo-700535

Aby dobře sedělo

Každé oblečení by nám mělo perfektně sedět, u sportovního a volnočasového oblečení je ale mnohem důležitější správná velikost, než si možná myslíte. Proto dbejte na výběr správné velikosti, a pokud máte možnost si oblečení také vyzkoušet, zkuste si v něm udělat několik přirozených pohybů. Napodobte přesně pohyb takový, který v něm pak budete provádět. Když vybíráte oblečení na běhání, zkuste nohy zvednout a podobně, usnadní vám to výběr velikosti. Oblečení by ale na tělo mělo přiléhat, na to nezapomínejte. Důležité ale je, aby přiléhalo přirozeně a pohodlně, takže by vás zároveň nemělo nic škrtit, tahat ani se zařezávat.

Kolik vrstev je potřeba

Možná už jste slyšeli o důležitosti vrstvení oblečení v případě, že se vydáváte sportovat. Zejména pak v chladnějším počasí na to určitě nezapomínejte. Funkční oblečení se dělí do tří vrstev, pořídit si ale můžete i doplňky z funkčních materiálů jako je například čepice craft https://www.c-store.cz/craft/eshop/61-1-RUN-BEH/823-2-DOPLNKY. Co se týče samotných vrstev, jsou velmi důležité a jen správné vrstvení vám zaručí stoprocentní pohodlí během aktivit.

pexels-photo-3181434

Spodní vrstva má velmi důležitý úkol, patří sem spodní prádlo, trička nebo tílka a ty do sebe nasávají tělesný pot a vlhkost, k tělu se tak nic nedostane a vy ani nepocítíte, že jste se propotili. Druhá střední vrstva zase udržuje teplo, sem řadíme mikiny, svetry nebo vesty, ale také lehké letní sportovní bundy. Třetí a poslední vrstva je ta, která má za úkol především chránit. Také udržuje teplo, ale navíc nepropouští vlhkost a bývá i větru odolná. Zatímco v létě nám stačí na sport jedna nebo maximálně dvě vrstvy, v zimě je potřeba obléknout všechny tři najednou.

Užijte si pobyt na čerstvém vzduchu ve kvalitním a pohodlném oblečení za každého počasí.