Kdy je potřeba pilový kotouč na kov

Kdy je potřeba pilový kotouč na kov

Není pochyb o tom, že mnoho lidí, převážně mužů, tráví prakticky veškerý svůj volný čas v dílně. Zde se snaží vylepšit některé ze zařízení domu či postavit takové, které zjednoduší život. Je to rozhodně užitečný koníček, který rozhodně nese ovoce.

Faktem však také je, že je k němu potřeba spousta nářadí a jiných nástrojů, a ty často nebývají levné, tedy pokud chcete koupit alespoň trochu kvalitní. Příkladem může být klasická kotoučová pila, která je nezbytnou součástí mnoha dílen.

pila3

Je pravdou, že se nepoužívá pouze k výrobě nových věcí, ale například také k řezání dřeva na zimu. Ovšem k tomu, aby správně fungovala, je potřeba mít také správné a ostré kotouče. Naštěstí se kromě univerzálních prodávají i specializované, určené ke konkrétní činnosti.

Jedním z nich je i pilový kotouč na kov https://www.i-nastroje.cz/Pilove-kotouce-c22_298_2.htm. Jak již název napovídá, je určen k řezání a práci s kovovými věcmi. A své využití rozhodně má, může totiž například být nutné přeřezat či rozříznout kovovou trubku, či upravit velikost kovového plátu.

Otázkou však je, zda se jeho koupě vyplatí. Skutečně totiž není nejlevnější, a s kovem si dokáže, byť o něco hůře, poradit i klasický univerzální kotouč. Opravdu tedy musíme kupovat ten specializovaný?

pila4

Zde opět záleží na tom, jak často jej budete používat. Skutečně máte v plánu pro nejbližší dobu řezat kov často? Pracujete například na projektu, který právě toto vyžaduje? Pak se skutečně vyplatí do něj investovat. Na rozdíl od toho univerzálního totiž řeže podstatně lépe a zároveň se tak rychle neopotřebuje.

Pokud však svou pilu využíváte především k řezání dřeva a s kovem prakticky neděláte, jen v případě nutnosti, pak se tato investice příliš nevyplatí. Běžný typ vám poslouží stejně dobře, a za tu jednu či dvě práce s kovem se zas až tak neopotřebuje.

Proto před koupí vše dobře uvažte, ať zbytečně neutrácíte za něco, co by vám pak jen leželo v dílně. To by totiž byla docela škoda.