Dětské trampolíny a houpačky mají mnoho společného

Dětské trampolíny a houpačky mají mnoho společného

Proč děti tolik milují skákání a houpání

Nemocné dítě poznáte snadno, zpravidla nemá chuť se vůbec hýbat, a raději zůstává doma v pohodlí, aby nemuselo vydávat příliš mnoho energie. Naopak zdravý dětský organismus, jehož buňky nejsou zaneseny toxickým odpadem, jak tomu bývá u dospělých, projevuje radost ze života pohybovými aktivitami. Kromě běhání, jízdy na kole, lezení po stromech a podobných skopičin děti milují houpačky, kolotoče a atrakce, kde si mohou buď zajezdit na tobogánu, anebo zaskákat na pružné podložce. Tobogány, houpačky a pružné podložky na skákání např. dětské trampolíny, mají jednu společnou vlastnost, a sice dynamický pohyb, který dokonale rozproudí lymfatický systém, a tím pádem udržuje v patřičné stabilitě přirozenou imunitu.

děti na trampolíně

Imunita je dnes velmi skloňovaný výraz a epidemie koronaviru důkladně prověří náš životní styl. Výhodu mají lidé, co dodržují zásady správné životosprávy (konzumují více ovoce a zeleniny, ale i celozrnných obilovin, luštěnin, zdravých tuků, a omezují příjem masa, sladkostí a dalších výrobků z bílé mouky a rafinovaného cukru). To ale není vše, podmínkou zdravého životního stylu je i pohyb, a to pravidelný, a v přiměřené míře.

trampolína s ochrannou sítí

Trampolíny a houpačky – jsou dvě pomůcky, které dětem prospějí, a umožní jim specifický pohyb, který zvýší proudění lymfy a zároveň uvolní endorfiny a zlepší náladu. Při houpání a skákání dochází k fyzikálnímu jevu krátkodobého stavu beztíže, je to vždy na počátku návratové fáze pohybu, sice jde jen o krátkodobý impuls v desetinách sekundy, ale lidské buňky na to reagují velmi příznivě.

Takto se lépe rozvádí v těle živiny, rychleji se odplavují toxiny, což zlepšuje nejen imunitu, ale i regeneraci tkání. Proto se také trampolíny doporučují i starším lidem, rekonvalescentům, a pokud vám vyhovuje i houpání na houpačce, není striktně dáno, že musí být pouze houpačky konstruovány pro děti.