Výběr dovolené

Výběr dovolené

Rozhodli jste se, že si dopřejete dovolenou v zahraničí, ohřejete svá těla na žhavých plážích a smočíte je ve slaném moři? Potom Vás jistě čekal nelehký úkol a to vybrat si cílovou destinaci, termín, kdy Vás uvolní z práce a ještě způsob dopravy. Pro všechny případy jste zkontrolovali platnost cestovních dokladů a hurá na výběr.
západ slunce nad mořem
First minute zájezdy. To jsou dovolenkové zájezdy, nabízené již v zimních měsících na nastávající léto. Ceny jsou, nebo se tak alespoň tváří, nižší, než v hlavní sezoně nákupu zahraničních letních dovolených. Výhodou je nižší cena, pro plánovače dostatečně dlouho dopředu naplánovaný termín i celá dovolená a obvykle je to spojeno pouze s rezervačním poplatkem, zbytek zaplatíte až před odjezdem. Ovšem má to jeden malý háček, v případě storno dovolené, záloha obvykle propadá. Výhodou je, že v zaměstnání nahlásíte termín, kdy chcete dovolenou dostatečně včas.
Nákup v hlavní sezoně prodeje. To je období přibližně počínající dubnem. Ceny jsou o trochu vyšší, než v nabídce first minute, ale pro ty, kteří mají letní dovolenou v termínu stanoveném zaměstnavatelem, již obvykle ví, na kdy si mohou dovolenou zajistit.
západ slunce za stromem
Nákup dovolené last minute. To je v podstatě výprodej nabízených zájezdů a posledních volných míst, které se neprodaly ani v hlavní sezoně. Výhodou je velmi snížená cena, často až na polovic ceny původní, ale nevýhodou je, že jde často o jedno či dvě místa, tudíž to není nic pro velké rodiny. Také termín znáte teprve několik dní před odjezdem, což může někoho stresovat. Chcete-li ale cestovat po světě co nejlevněji, volte termíny last minute. Tedy pokud jsou Vaše časové možnosti snadno přizpůsobitelné, je to šance, jak navštívit i destinace, které jsou jinak pro dotyčného cenově nedostupné.
Tak co, už máte svou dovolenou zakoupenou, nebo teprve čekáte na příležitost ušetřit?