Bolívie – zatím neobjevená kráska Jižní Ameriky

Bolívie – zatím neobjevená kráska Jižní Ameriky

Jen několik zemí na světě se může pochlubit takovými extrémy jako Bolívie. Příroda si zde s návštěvníky zahraje a nabídne zarostlou tropickou Amazonskou nížinu. Na druhé straně se tyčí kužely vyhaslých sopek nad pouštní plošinu Altiplano do výšek přesahujících 6 000 m. n. m. Nejen příroda tu je nezvykle pestrá. Mnohem větší dobrodružství než v pralese či v kráteru sopky si užijete ve městech a obecně při pohybu po zemi. Hlavní roli tady totiž převzaly drogové kartely, které bojují s místními úřady. Dovolená tady je tak opravdu pro dobrodružnější povahy.
město Bolivie
Hlavním městem je La Paz. Tady na vás číhá paradoxně více nebezpečí než v jiných koutech Bolívie. Všudypřítomní kapsáři vám nedají spát. Takže si dávejte velký pozor! Ale když tohle přežijete, budete odměněni. La Paz je nejvýše položeným správním centrem světa (přes 4 000 m. n. m.) – záměrně neopakujeme hlavním, neboť tím je Sucre. Ale proto, že zde sídlí většina úřadů, je za hlavní považováno také. Nenechte si zde ujít výjezdy místními lanovkami, které na horních stanicích nabízejí vyhlídky na město. Trh Mercado Rodriguez patří k největším na světě a to zboží, které zde naleznete, budete prostě chtít! Objevovat můžete i koloniální památky a krásné kostely.
sopka v Bolivii
Nezůstávejte zde dlouho, abyste stihli projet co nejvíce přírody a venkova! To je to pravé ořechové! Projížďka krajinou Altiplano, která je tvořena náhorní plošinou téměř bez vegetace, je zážitek na celý život. Stejně tak výstup na nejvyšší horu země Sajamy je dechberoucí. Salar de Uyuni je oblastí, která vypadá jako obří zrcadlo na zemi. Je tvořena dnem vyschlého prehistorického solného jezera. Dodnes se zde sůl těží tradičním způsobem. Pokud zde (je to vzácné) sprchne, tenká vrstvička vody na bílé rovině funguje jako obří zrcadlo.
vlajky u jezera
Amazonii můžete okusit na severu a východě země. Doporučujeme navštívit národní park Madidi. Průvodce tvoří místní indiáni, s nimiž strávíte v jejich vesnici několik dnů. Krom tajuplného pralesa tak budete mít možnost vyzkoušet, jak těžký je život místních kmenů.
Bolívie je tak ideálním místem pro ty, kteří si nelibují ve válení se na lehátku u hotelového bazénu. Pokud máte rádi extrémní výzvy, pak neváhejte!