Stěhování bytu z panelového domu raději přenechejte stěhovákům

Stěhování bytu z panelového domu raději přenechejte stěhovákům


Zvědaví sousedé

Jedním z důvodů, proč přestěhovat celý byt s profesionály, jsou sousedé. Možná vám připadá právě toto jako hloupost, ale existují prostředí a mezilidské vztahy, kde panuje takové napětí, že se tu schyluje k výbuchu atomové pumy. Někteří lidé jsou jako soudek se střelným prachem, kde stačí jen malá žhavá jiskřička a konflikt na sebe nedá dlouho čekat. A levné stěhování v Praze je více než vhodnou příležitostí k zapálení knotu od takové výbušniny. Jestliže vás ovšem přestěhuje profesionální firma, na tu si sousedé obvykle netroufnou, protože ji neznají a nemohou předpokládat, jak na jejich výpady bude reagovat. V tu chvíli tu také nebudete přítomni a ve stěhovací den se již budete nacházet na novém místě a vyčkávat příjezd stěhovacího vozu.

panelový dům

Schody

Svépomocné stěhování je vyčerpávající zejména v místech, kde se chodí po schodech do vyšších pater. Je obrovský rozdíl mezi přestěhováním přízemní rekreační chaty a jedenáctým patrem v paneláku, pokud je tu k dispozici jen malý osobní výtah pro tři osoby. Většina velkých předmětů se do výtahu nevejde a zdolat jedenáct pater s břemeny je hodno sportovnímu výkonu vzpěračů či atletů. Stěhováci jsou na takovéto zakázky připraveni a nezaskočí je ani velmi těžké předměty.

stěhování v Praze

Nepřízeň počasí

Stěhovat se svépomocí na krátkou vzdálenost, například s dodávkou nebo s přívěsem za kouli na autě, je ideální na jaře nebo na podzim, při venkovních teplotách kolem 18 stupňů Celsia, kdy se pohybem zahřejete, ale není vám pak ani vedro, ani zima. Mnohem horší je to v zimě, v mrazivém počasí, kdy se musíte neustále převlékat nebo přezouvat, a ještě horší je to při tropických letních teplotách – tam může jít i o život.

Stěhovací firmy pracují za každého počasí, a tak máte-li jisté pochybnosti, že to nezvládnete, a že to bude pro vás příliš velké sousto, raději to přenechejte profesionálům.