Čím žijeme

Čím žijeme

– Jídlem
– Vírou
– Pohybem
– Hudbou
– Zájmem

Někdo vším a někdo jen něčím, každý máme ale jistě alespoň nějaký zájem. Zájmy jsou totiž to, kolem čeho se otáčí náš život a co nás často pohání vpřed přes všechny překážky, které nám život nastaví. Vaším zájmem může být nějaké hobby, ale také rodina a to všechno dohromady Vás rozvíjí.

Hudba
Hudba může být zároveň vírou, ale častěji nás spíše dovádí do prostředí, ve kterém se cítíme dobře, kde se uvolníme, vyřveme, upustíme páru a zase se vrátíme do vnějšího světa těch, kteří nevědí jaké to je stát v kotli a žít s Ní.

Pohyb
Pak stejně jako hudbou mnoho lidí žije fyzickou aktivitou, jakou je většinou nějaký sport. Každý si najde to svoje a někdo to neřeší a dělá všechno. Mnoho z nás aniž si to uvědomuje, potřebuje pohyb pro svůj život. Někomu stačí procházky či výlety. Další trénují něco určitého a snaží se to dotáhnout stále dál, uběhnout víc, vyšplhat výš, dostat se dál. Sem také patří ti, kteří žijí extrémy, pohybovat se na hraně nejistoty a plně důvěřovat svým schopnostem a vybavení, když hladina adrenalinu stoupá a Vy se řítíte s větrem v uších dolů ze svahu. Každý má něco svého.


Víra
Víra k nám na druhou stranu promlouvá tišeji a uklidňuje nás v tomto rychlém světě. Můžeme díky ní dosáhnout útěchy, ale i netušených výšit, kdy se uzavíráme do sebe, nebo naopak otevíráme světu. Věřit pak samozřejmě můžeme čemukoli, co si vybereme. Někteří se přiklání k hlavním náboženským směrům, jiní hledají skřítky, nebo energetické zdroje. Každý má to své a každého to povznáší sice trošku jiným způsobem, avšak dosahuje se díky tomu stejných výsledků. Lidé jsou jistější a klidnější.

Jídlo
A dostáváme se k hlavnímu hitu dnešní doby. Jídlo. Obklopuje nás, je základním prodejním artiklem a celá naše společnost se více či méně zaměřuje právě na něj, na zdokonalení jeho získávání, na lepší produkci, čistotu, zpracování. A do toho všeho se vrhají lidé, kteří mají svůj názor na pěstování, chov a zpracování. Někomu to připadá tak nepřehledné, že se s tím nechce ani zabývat a někdo to prostě odstřihnul a přešel na bio. Ať tak či tak, většina životních stylů si nese i vlastní názory na jídlo, jeho zpracování a kombinace. Je až skoro neuvěřitelné co všechno lidé nevymyslí.

Někdo svůj životní styl už našel, někdo hledá a na někoho prostě sám spadnul, je ale jisté, že stejně jako nás budou životní styly naším světem provázet, bude i neustále docházet k jejich střetům.