Reagujte včas

Reagujte včas

Kladete si často podivné otázky? Proč si Váš rodič přestává pamatovat dávno zažité a naprosto obvyklé činnosti, věci, nebo dokonce lidi? Proč si stále stěžuje na domácí šotky, kteří mu schovávají peněženku do ledničky, nebo brýle do příborníku? Proč Vám hned ve dveřích vyká? Cožpak si Vás nepamatuje?

demence

  • Takhle vypadá stařecká demence?
  • Nebo je to mnohem horší a jde o Alzheimerovu nemoc?

To Vy sami nepoznáte.
Je to prosté. Ještě donedávna byl Váš rodič svěží, chrlil humorné historky a byl naprosto soběstačný. Vy to nemůžete poznat, protože nechcete. Nechcete si přiznat, že to právě teď postihlo Vašeho rodiče. Cožpak ho budete muset umístit do nějakého domova pro seniory?
Odborník Vám poradí a pomůže.
Musíte v sobě najít dostatek síly a odvahy a se svým rodičem podstoupit vyšetření, které může vyvrátit nebo potvrdit Vaše nejhorší obavy. A hlavně včas.
Když dojde na dosud nevyřčený ortel, který potvrdí Alzheimerovu nemoc, musíte si uvědomit, že na zvládnutí tak těžkého životního úkolu, jako je péče o člověka s touto děsnou nemocí, sami rozhodně nestačíte. Vašim jediným východiskem z potíží bude domov se zvláštním režimem praha, který je přizpůsoben potřebám lidí stižených tak zákeřnou a plíživou chorobou!
Svědomí můžete mít čisté.
Možná se budete potýkat se svým svědomím, že jste jen tak nechali umístit svého rodiče do domovem se zvláštním režimem v Praze. Tak to je pěkná hloupost.

  1. Jen tak jste svého rodiče neumístili. Pádný důvod k takovém činu máte!
  2. Nikdy byste se nedokázali lépe postarat o svého rodiče, pokud byste ještě museli chodit do práce! Uvědomte si, že Váš rodič musí být 24 hodin pod dohledem, aby si nezpůsobil, např. zranění.

služby

Vy budete mít daleko těžší úkol. Smířit se s novou životní situací, kterou jste nikdy neočekávali. O Vašeho rodiče bude v pražském domově se zvláštním režimem dokonale postaráno. Bude ve svém světě šťastný!