Jak zvládnout výpadek příjmu?

Jak zvládnout výpadek příjmu?

Ne každý má to potěšení pracovat pro stabilní firmu, která svým zaměstnancům přináší krom pravidelného příjmu i řadu dalších benefitů. Na to mimo jiné poukázala i celosvětová pandemie koronaviru, která řadu odvětví na dlouhou dobu ochromila. Zaměstnanci v postižených sektorech se tak velmi snadno mohli ocitnout ve finanční tísni. Jenže žádná banka neposkytne úvěr žadateli, který nemá stabilní zaměstnání. Jak z tohoto začarované kruhu vlastně ven? Řešení je možná jednoduché, pomoci mohou například půjčky se zástavou nemovitosti, které nabízí řada nebankovních společností.

Vlastnictví domu

Zdánlivě přívětivá půjčka pro žadatele

Pokud většina z nás potřebuje k dispozici větší obnos peněz, s největší pravděpodobností pro něj zamíří do banky. Složité byrokracii a papírování se nejspíše nevyhnete, budete mít ale jistotu v důvěryhodnou společnost, která je pod záštitou Česká národní banky. U nebankovních společností je to v tomto ohledu přeci jenom složitější.

Barevné bankovky

Nebankovní společnosti primárně cílí na žadatele, kteří v bankovních institucích vlivem špatné finanční minulosti nemají nikdy možnost odejít s kladně vyřízeným úvěrem. Podmínky pro schválení hypoteční i spotřebitelských úvěrů se každým rokem zpřísňují. Navíc je zapotřebí zahrnout i vlastní opatření ze strany banky. Už tedy dávno neplatí, že hypotéku či spotřebitelský úvěr získá každý, kdo si o něj dovolí požádat. Na vině je i stále se zvyšující inflace, která nutí žadatele zamířit do nebankovního sektoru. Půjčku zde seženete až překvapivě rychle a snadno a to i za předpokladu, že máte nějaký ten vroubek z minulosti.

Pokud o tomto druhu úvěru skutečně uvažujete, úvěrovou smlouvu si dostatečně prostudujte. Zvažte, zda jste schopni dostát závazkům vůči věřiteli. A v neposlední řadě domyslete důsledky, které mohou nastat, pokud se s platbami opozdíte.