Vyberte si tu pravou autožárovku pro bezpečnou jízdu!

Nehod na silnici neustále přibývá a jedná se o hlavní důvod úmrtí mnoha osob – statistiky dopravních nehod nejsou nijak příznivé. A často za to může nepřiměřená rychlost, neopatrnost řidiče anebo špatný stav vozidla. Takže pokud se chcete zmíněným problémům vyhnout, měli byste nejen umět dobře ovládat svůj automobil a znát silniční předpisy, ale také musíte umět napravit jeho nedostatky, když k podobným potížím dojde.večerní zimní jízda.jpg
Může vám například prasknout autožárovka. Zdánlivá banalita může pro mnoho řidičů znamenat opravdu nepříjemný problém – třeba proto, že si sami nedokáží s výměnou autožárovky poradit, anebo to dokonce v polních podmínkách ani udělat nemohou – světla je možné odmontovat až po odstranění části karosérie v servisu.
Takže může nastat nemalý problém – bez dostatečného osvětlení nemáte na silnici co dělat. Vždyť právě proto je náhradní sada autožárovek povinnou výbavou každého řidiče.
Právě proto se vyplatí, zjistit si více informací o tom, jaký typ autožárovky je pro vás ten pravý, a jak ji vyměnit.
Pokud jde o přední světlomety, existují dva základní typy žárovek – jednovláknový typ H7 pro oddělené ovládání dálkových a potkávacích světel, a dvouvláknový typ H4. Nicméně autožárovky najdete i v zadních světlech automobilu, a také na palubní desce.
Pro bezpečnost na silnici jsou důležitá hlavně přední světla a výkon zvolených led autožárovek Lightpark.boční pohled na přední světlo bílého bmw.jpg
Čím větší budou mít svítivost, tím lépe na vozovce uvidíte. Tedy alespoň v případě, kdy si zvolíte autožárovky s dostatečným dosvitem, které budou osvětlovat především vozovku před vámi a nebudou zbytečně rozptylovat světlo tak, aby neoslňovaly protijedoucí řidiče.
Měli byste vědět i to, že čím vyšší výkon autožárovka má, tím má kratší životnost. Extrémně výkonné žárovky se vám tedy mohou prodražit a záleží jen na vás, jaký poměr svítivosti a životnosti pro vás bude optimální.

4/5 - (4 votes)