Jak udělat nákupy snesitelné

Nakupovat chodí řada z nás ráda, mnozí tuto činnost ale nenávidí. Pravda je, že je jen na nás, jak často se na nákupy vypravíme. Vánoce jsou ale období, kdy se na nákupy vypraví i ti, kdo se běžně snaží nákupní horečce vyhnout. Je tradicí, že obdarujeme své blízké a přátele nějakou alespoň drobností, která by měla udělat radost. Nejen dárky se ale nakupují. V tomto svátečním období jsme také zvyklí svátečně uvařit, připravit pohoštění pro návštěvy a všichni si rádi něco zakousneme, co máme rádi. To znamená, že musíme dojít potřebné potraviny nakoupit, abychom měli zabezpečené suroviny k přípravě dobrot na sváteční stůl. Dnes je mnoho možností, jak si udělat nákup snesitelný, i když se nám do něho nechce.
nákupní účtenka
Typy na zjednodušení nakupování
–          Připravit si seznam, co potřebujeme nakoupit. Rozdělit si potřebné do skupin, ve kterém obchodě je budeme nakupovat. Pokud známe obchod, je výhodné sepsat si seznam podle toho, z kterého konce začneme. Není příjemné běhat z jednoho konce obchodu na druhý, protože jsme ještě nekoupili to a tamto. Ušetříte si tak čas i nohy.
–          Nakupujme jen to, o čem víme, že opravdu potřebujeme. Kupovat nadmíru jídla jen proto, že třeba dostaneme chuť, vede většinou k tomu, že se nám nakoupené jídlo zkazí a budeme ho muset vyhodit, což není dobré zejména pro naši peněženku.
–          Vyberme si obchod, kde je možné nakoupit přímo do tašek systémem, že zboží si již zaevidujeme určitým snímacím systémem. Tím vyloučíme další nutnost projít pokladnou a vzít zboží mnohokrát do ruky. Výhodou je, že vidíme ihned sumu, kterou jsme již utratili. To nám může pomoci jednak při hlídání útraty a jednak pokud chceme čerpat určitou slevu, která je limitovaná útratou, vidíme hned, jak jsme na tom.
internetové obchody
–          Ten, kdo opravdu nemá obchody v lásce, může zvolit internetový nákup. Zboží i vybereme v klidu domova a objednáme přes PC. Lze tak vybrat hezké dárky, ale nakoupit i běžný potravinový nákup, který nám doručí až na práh bytu ve zvolenou hodinu. Mnoho chytrých lidí už tyhle služby využívá a šetří si tak čas i nervy.
Nakupovat je nutnost, ale můžeme si z něho udělat docela zajímavý zážitek, je to jen na nás.